Policisté prověřili doklady, konkrétně zbrojní průkazy i průkazy zbraní. Zkontrolovali také technický stav pušek. Myslivce podrobili dechovým zkouškám. Ve všech případech dopadly negativně. Sobotní kontrolní akce v Kozlově neukázala ani žádná jiná pochybení.

„U všech lidí, kteří při honu manipulují se zbraní, můžeme provádět orientační dechovou zkoušku, a to nejen na začátku honu, ale také v jeho průběhu nebo těsně po jeho skončení. V letošním roce jsme požití alkoholu u žádného z kontrolovaných účastníků honů nezjistili,“ uvedla Věra Kazatelová z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Ilustrační foto.
Muž na Jihlavsku vytáhl z lidí milion a půl, navíc obtěžoval nezletilou

Letos na podzim zkontrolovali vysočinští policisté dohromady dvaadvacet honů. Zaměřili se při nich na 381 lidí a stejný počet zbraní. Dohlížet nad konání mysliveckých událostí budou podobně jako v předchozích letech až do konce roku.

Při porušení zákona při honu hrozí myslivci na místě bloková pokuta až pět tisíc korun. V případě protiprávního jednání závažnějšího charakteru případ přebírá správní orgán.

Loni se policisté zaměřili na výrazně méně honů, prověřili jich pouze osm. Na nich zkontrolovali 139 lidí a stejné množství zbraní. Myslivci se nedopustili žádného přestupku.

V Jihlavě je třiadvacet zahrádek, poplatky za ně jdo do stovek tisíc.
Z kůrovcového dřeva vyrobili v Horních Dubenkách lavičky

Na Vysočině si loni dva účastníci odnesli z honů střelná poranění. V jednom případě se tak stalo při naháňce na divočáky u Brtnice na Jihlavsku a při honu u Dalešic na Třebíčsku.

Alkohol u účastníka honu zjistili policisté naposledy v prosinci 2017 na Havlíčkobrodsku. Dechová zkouška u čtyřicetiletého muže vykázala pozitivní výsledek 0,3 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi zbraň a uložili pokutu.