Cílem pro letošní rok je dostat novou jihlavskou arénu pod střechu. „Aktuálně jsou hotové základy a na přelomu března a dubna se začne s osazováním betonových sloupů a tribun. V plánu je mimo jiné budovat i technické zařízení, jako je vzduchotechnika, elektroinstalace, topení nebo chlazení,“ komentovala Lucie Maxová z jihlavského magistrátu.

Aktuální dění na stavbě mohou sledovat zájemci na speciálním místě. „Vedle malého zimáčku jsme nechali prostor, jakési okno, kterým lidé na staveniště vidí. Nemusí se tak dívat škvírami mezi oplocením. Chtěli bychom tam časem dát i grafiku s informacemi o stavbě arény,“ doplnil manažer výstavby a radní města David Beke.

Nejnovější fotky zveřejnil David Beke v pátek druhého února večer.
Horácká aréna roste do výšky, pomáhají tomu už čtyři jeřáby. Podívejte se

Do konce února má ze staveniště podle plánů zmizet veškerá odbagrovaná zemina. Manažer nové arény Martin Lindovský se již zapojuje do práce. „Martin Lindovský už teď řeší budoucí gastroprovozy, vnitřní značení arény a pomáhá například s výběrem sedaček. Setkává se s budoucím partnery, mezi kterými je i hokejová Dukla a zabývá se marketingem,“ doplnil radní Beke.

Horácká multifunkční aréna vyjde na téměř dvě miliardy korun a dokončená má být podle plánu na podzim příštího roku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Parkovacích automatů je v Jihlavě jedenáct. Víme, kde přibydou další

Zdroj: Deník/Martin Singr