Počasí se konečně nad houbaři smilovalo. Zatímco ještě minulý týden se do lesa příznivci houbaření téměř báli vkročit, nyní už se vydávají na výpravy s košíky.

K tomu se odhodlala i houbařka z Hodic. „Včera ráno jsem byla v lese na Třešťsku. Během hodiny a půl jsem našla deset až patnáct hříbků. Věřím, že v dalších dnech to bude ještě lepší. Konečně se nevracím s prázdnou," pochvalovala si.

S mnohem větším úlovkem se vrátil zkušený houbař Karel Klouda, který hledal v lese u Beranovce. Odtud si odnesl křemenáče, klouzky i takzvané praváky. „Houby rostou, ale je třeba hledat je spíše v houštinkách. Sezona teprve začíná. V lokalitách, jako je Špičák či Javořice, je obvyklé, že se zde houby ve větší míře vyskytují až od září," podělil se o své zkušenosti Klouda.

Houby začaly růst, ale jejich hojnější výskyt lze podle mykologů očekávat až zhruba za čtrnáct dní. „Nyní můžeme houby najít na okrajích lesů, či podél lesních cest, kde je více vláhy. Hlouběji v lese budou k nalezení až za dva týdny," řekla Kateřina Pauzarová z Mykologického klubu Jihlava.

I na zahradách

Ze své vlastní zkušenosti však může Pauzarová říct, že štěstí se na houbaře teď v závěru léta začalo usmívat. „Sama mohu potvrdit, že podhoubí se už daří lépe, protože jsem na své zahradě našla klouzky. Obvykle mi tu rostou ve třech vlnách, ale letos pořád nic. Objevily se až teď," prohlásila.

Za to, že se letošní pro houbaře velmi nepříznivá situace začíná obracet k lepšímu, mohou milovníci houbaření poděkovat především dešti. Právě dostatek vláhy je podle slov mykoložky tím nejdůležitějším, co je potřeba pro růst hub.

Houby se sice začaly objevovat, ale tím problémy vyznavačům houbaření zdaleka nekončí. Lidé by si měli dávat pozor, co vlastně sbírají, ale nejen na to. Měli by věnovat pozornost také správné úpravě nalezených hub. Případ přiotrávení z minulého týdne, ke kterému došlo v Žamberku na Orlickoústecku, ukázal, že i jinak jedlé houby, jako jsou hřib kovář či koloděj, mohou způsobit vážné zdravotní potíže. „U těchto hřibů pravidelně upozorňujeme na jejich horší stravitelnost. Pro jejich konzumaci je potřeba delší tepelná úprava, nejméně dvacet minut. Málo upravené houby tohoto druhu mohou způsobit podráždění," uvedla Kateřina Pauzarová.

Hřib kovář i hřib koloděj lze od sebe rozeznat s obtížemi. Nejvýraznějším poznávacím znakem je třeň neboli noha. Zatímco hřib kovář má na noze červené tečky, u koloděje je k nalezení červená síťka. „Hřib koloděj se vyskytuje vzácněji, ale na Jihlavsku roste. Lidé nám ho často nosí do poradny," uvedla Pauzarová.

BLANKA FIŠAROVÁ