Není brambora jako brambora. To je heslo Marie Rasochové z bramborárny v Herolticích, místní části Jihlavy. Ta se touto surovinou zabývá přes padesát let. Za tu dobu již ochutnala stovky odrůd.

V devadesátých letech se také zasadila o označování typů brambor v prodejnách na A, B a C, tedy na brambory salátové, přílohové a brambory na pyré. „Když k nám moje snacha přijela na první oběd, nechápala, že nikdo z nás neřeší, jaké jsou řízky, ale všechno se točí kolem brambor," smála se Rasochová při bramborové degustaci.

Dobré brambory

Bramborová degustace má několik kroků. Brambory se uvaří ve slupce v páře a poté se hodnotí jejich barva, konzistence chuť, ale i vůně. „Když máte dvacet odrůd, tak rozdíl ve vůni je opravdu minimální. O jaký typ brambor se jedná, ale pozná každý na první pohled podle konzistence. Salátové brambory jsou nejtvrdší a brambory na pyré nejměkčí," vysvětlila Rasochová.

Ta za skutečnou specialitu považuje brambory barevné, fialové či růžové. Jsou bohaté na antioxidanty, a tělu proto pomáhají bojovat s radikály.

Rasochová se podílí na hodnocení chuti brambor dodavatelů bramborárny v Herolticích, kterou její rodina vlastní. „Z každé dodávky uděláme extra vzorek a ochutnáváme. Nakupujeme jen od pěstitelů, kteří se takhle nechají kontrolovat," uvedla Rasochová.

Chuť brambor se ale může pokazit i přesto, pokud se neuchovávají správným způsobem. Pro skladování je ideální tma a teplota mezi třemi až čtyřmi stupni Celsia.

Při nákupu je dobré zkontrolovat, zda v balení nejsou kromě shnilých brambor i brambory zelené či naklíčené a zda nejsou gumové, protože i to může být ukazatel špatného skladování. Podle klíčků na bramborách lze sice soudit, že nebyly postříkány chemií, ale také to, že už jsou starší.

Marie Rasochová by v budoucnu ráda prosadila projekt brambory do škol. „Z jídelníčku dětí je vytlačují například těstoviny. Přitom pečená brambora s tvarohem a k tomu mrkev, to je přece specialita," zakončila Rasochová.

Podpora zemědělců

Bramborárna v Herolticích je schopná za den zpracovat, což znamená vytřídit, omýt a zabalit, až tři sta tun brambor, které se vejdou do patnácti kamionů. Brambory odebírají od okolních zhruba třiceti prověřených menších zemědělců.

Ochutnávka brambor se uskutečnila včera spolu s charitativní akcí Kilo za kilo. V překladu to znamená stokoruna za kilo brambor, které vykopali soutěžní týmy odběratelů brambor z bramborárny v Herolticích. Každé takzvané kilo, tedy stokoruna, bylo přihozeno na účet České zemědělské akademie v Humpolci. „Chceme tím podpořit vznik drobných českých zemědělců," uvedla Lucie Borovičková za společnost Billa, která dotaci věnovala.

Střední škola peníze využije na nákup pomůcek pro praktickou výuku žáků. „Praktickou výuku v zemědělství je někdy náročné zajistit. Studenti se musí nejprve zaučit, což zemědělce zdržuje, a vzhledem k tomu, že jsou to často malá družstva, nemohou si to dovolit," vysvětlil ředitel humpolecké školy Otakar Březina.

Studenti se proto zemědělské praxi učí na Školním statku v Humpolci patřícímu ke škole. Jeho údržba bývá ale finančně náročná. Kromě jeho vlastního provozu musí škola financovat i stroje, krmení pro zvířata na farmě a podobně. Proto dotaci ve výši tři sta tisíc velice vítá.

Ivana Holzbauerová