Malým pacientům zpestřili pobyt v nemocnici. Děti se mohly dokonce obléct do jejich těžkého obleku a dozvěděly se třeba to, jak se zasahuje při nehodách nebo požárech. Muži v uniformách přišli do jihlavské nemocnice číst v rámci měsíce knihy.

Do jihlavské nemocnice dorazili po šesté hodině večer tři zástupci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, a to konkrétně ze stanice Jihlava, směny B. Vyzbrojeni byli hasičskou pohádkou, dárky a svými obleky, se kterými vyrážejí na výjezdy. Ladislav Klíma, Petr Zdražil i Jan Michelfeit přišli do nemocnice číst dětem poprvé: „Můžeme dětem číst pohádku, nebo si s nimi povídat o naší práci, budou se moci i obléci do našeho vybavení, včetně helmy," zněl na začátku jejich společný plán.

Během zhruba hodiny a půl obešli pokoje jak větších, tak menších pacientů, dostali se i na JIP. Nakonec je děti vyprovázely s úsměvem na tváři až ke dveřím oddělení: „Pro děti byla návštěva zážitek, hlavně pro kluky, kteří se chtěli převléct a vypadat jako hasiči. Dětem v nemocnici utíká čas pomalu, proto je pro ně podobná akce milým zpestřením," říká vrchní sestra dětského oddělení Simona Hájková.