„V přihlášených bazénech mají možnost startovat plavci všech věkových kategorií a všech výkonností. Kterýkoliv zájemce dostává šanci zaplavat si libovolným stylem na čas trať sto metrů, otestovat si tak svoji aktuální formu a zároveň se na chvíli ocitnout v roli jednoho z reprezentantů svého města," řekl za pořadatele, Jihlavský plavecký klub Axis, Lukáš Javorek.

Soutěž proběhne ve středu 1. října od 6 do 21 hodin. Plave se stometrová trať libovolným plaveckým způsobem bez startovního skoku na čas. Pořadatelé mají v jednotlivých bazénech k dispozici bodovací tabulky přizpůsobené věku a pohlaví a podle těchto tabulek hodnotí dosažené výkony. Bodový součet za pět set nejlepších výkonů určuje republikové pořadí v soutěži měst. Plavci mladší sedmi let a starší šedesáti let získávají za překonání stometrové trati maximální počet osmadvaceti bodů, a to bez ohledu na dosažený čas. Výsledky soutěže budou známy ve večerních hodinách.

„Podpořme město Jihlava a pokusme se společnými silami dokázat, že Jihlava miluje plavání," vyzval k účasti ve středeční soutěži Lukáš Javorek. Vstup na akci je zdarma. Účastníci soutěže od organizátorů obdrží dárek.

Plavecká soutěž měst, do které se zapojují města napříč republikou, se letos koná již po třiadvacáté. Má posloužit k propagaci plavání jako vděčné a široce využitelné pohybové aktivity a je určena příznivcům kondičního plavání od dětí po seniory.

ZUZANA MUSILOVÁ