Za kmotru mu přišla zpěvačka Zora Jandová. O jméně pro malého samečka ale nerozhodla sama.

„Vím, že jako kmotra vybírám jméno. Protože mi ale přišel hrozně pěkný dopis od jednoho chlapečka s návrhem, rozhodla jsem se ho pojmenovat podle něj," řekla Zora Jandová. Ta příchozí napínala až do poslední chvíle a jméno nového přírůstku jihlavské zoo prozradila až potom, co mu spolu se svou dcerou Ester zazpívala.

Malý irbis byl pokřtěn jako Armin. Přestože se oslava odehrála před jeho výběhem, ukázat se návštěvníkům přišla jenom jeho máma Jituše. Armin se před davem schovával ve větvích, kde ho mohli zahlédnout jen ti bystřejší. „Šelmy při křtu nebereme ven. Chceme je nechávat v přirozeném prostředí, tygr přeci není na mazlení. Je pochopitelné, že se bojí. Mládě se musí nejprve trošku otrkat," okomentovala stydlivost malého irbise ředitelka zoo Eliška Kubíková.

Armin se narodil 10. května dvanáctileté Jituši. Malý sameček je již devatenáctý přírůstek levharta sněžného, který jihlavská zahrada má. Příchozí se na oslavě na jeho počest dozvěděli také několik zajímavostí. Například to, že irbis, přestože je šelma, nemůže řvát nebo že mu dobrý pohyb ve sněhu umožňují široké a silně osrstěné tlapky, které mu slouží jako sněžnice.

Pro oslavence ošetřovatelé připravili netradiční dort ze syrového masa. Ochutnat ho ale přišla jen Jituše, která se před zraky diváků na rozdíl od Armina nebála předvést a honosně se prošla po celém výběhu. Sladké překvapení bylo připraveno ale i pro příchozí děti, na které taky čekal dortík. Ten už nebyl z masa, ale z marcipánu.

Irbis patří mezi ohrožené druhy. Odhaduje se, že celkově na světě žijí čtyři až sedm tisíc kusů. Přesný počet není znám, protože irbise je těžké zahlédnout. V zoologických zahradách po celém světě je přibližně šest set irbisů.