„Bylo mi tehdy sedm let, vyluštila jsem nějakou jednoduchou dětskou křížovku v časopisu TV Revue. Poslali jsme to do časopisu, lidé tehdy mohli vyhrát oběd s aktéry pohádky Z pekla štěstí. Já vyhrála to nejlepší. Spolu s bratrem, sestrou a rodiči jsme přijeli do hotelu, k jídlu nám dali nudle a pštrosí maso. Karel Gott byl velmi hodný a choval se k nám hezky. Mohli jsme si popovídat i s Helenou Růžičkovou nebo Mirkem Šimůnkem, to taky bylo skvělé,“ popsala nevšední zážitek Iveta Veverová.

Během oběda se Karel Gott zajímal například o Ivetiny koníčky, ptal se třeba, jestli ráda maluje. Vůbec mu nevadilo, že se baví s malou holčičkou a byl na ní velmi hodný. „Řekla jsem, že maluji fixami, jak to tak u malých dětí bývá. On se nad tím vůbec nepozastavoval, jen tátovi doporučil, aby mi koupil olejové barvy. Hodně se rozpovídal o tom svém malování, které bylo jeho velkou vášní. Na památku jsem od něj dostala plyšového dráčka,“ doplnila další perličky ze setkání Veverová. Iveta i její rodina poznali Karla Gotta i na natáčení dvou dílů pohádky Z pekla štěstí, kde si všichni zahráli. Ivetin bratr dostal roli anděla a objevil se rovnou po boku zpěváka.

Na Zlatého slavíka ale v těchto dnech vzpomínají i další lidé z Jihlavska. Možnost potkat se osobně s Karlem Gottem měla například také zpěvačka Ivana Moravcová ze Sedlejova, která mu byla přát k jeho 75. narozeninám. Tuto výjimečnou chvíli ji bude už pořád připomínat společná fotografie. „Setkali jsme se pouze jednou. Stačilo to ale, abych za tuto vzpomínku byla opravdu vděčná. Byl to milý a charismatický člověk. A pro mě to bude vždy Pan Zpěvák,“ uvedla Ivana Moravcová.

Pan Zpěvák to vždy bude i pro Luboše Maxu z Jihlavy. Na jeho písničkách vyrostl. Díky rodičům, kteří si jeho hity pouštěli na deskách a kazetách. „Karel Gott je můj nejoblíbenější český zpěvák. Jeho písničky se dobře poslouchají, člověk si je rád zanotuje. Také pomáhají zrelaxovat, odpoutat se od všedních starostí,“ sdělil Maxa. Ten od narození pouští Gottovy hity i své pětileté dceři Markétce, která ho také miluje.

Naposledy zpěváka viděl v Humpolci na Bernard festu. Tenkrát se řešilo, zda Karel Gott kvůli zdravotním problémům vůbec vystoupí. Koncert se nakonec uskutečnil a mnohonásobný Zlatý slavík sklidil obrovské ovace. „Bylo vidět, jak potřebuje publikum, které ho nabíjí a dává mu sílu do další práce. Lidé na něj čekali a on je nechtěl zklamat. Byl velmi vstřícný, laskavý a rozdával pozitivní energii. Mnohý jeho kolega by se od něj to všechno mohl učit. Manželka mi pořídila kolekci jeho CD přímo s jeho podpisem. Myslím, že žádného fanouška neodmítl, i když ho vůbec neznal,“ zmínil Luboš Maxa.