„Po vstupu na prohlídku se návštěvníci stanou družinou italského hraběte, který se přijel podívat do Telče. Na zámku je osobně přivítá zámecký pán Zachariáš z Hradce se svou manželkou Kateřinou, kteří se stanou průvodci po svém zámkem,“ prozradil kastelán Státního zámku v Telči Bohumil Norek.

Děti tak poznají a vyzkouší si všechno, co se musel naučit mladý šlechtic - kavalír v 16. století. V Africkém sále majitelé zámku vyzkouší děti ze znalosti ulovených trofejí. V Rytířském sále bude hodina šermu Zachariášova syna Menharta. „Během prohlídky dojde i k boji s drzými zloději,“ dodal Norek.

Tyto kostýmované prohlídky pro děti jsou na trase A, která vede renesančními sály. „Dětem se tak nabízí jedinečné aktivní zapojení se do děje, proto je o tyto prohlídky tak veliký zájem,“ uvedl Norek.

Souboj o titul vítěze 3.ligy amerického fotbalu a Bitters Bronze Bowl trofej mezi Vysočina Gladiators a Přerov Mammoths.
Gladiátoři selhali v nepravý čas. Bronze Bowl získali Mamuti

Prohlídky Z Itálie do Telče aneb Po stopách kavalíra má na starosti telčská šermířská skupina Ballestra. „Jedná se o skupinu složenou z místních, kteří jsou velmi podnikaví. Jsou také hrdí, že mohou vystupovat na zámku v jejich městě,“ pochvaloval si Norek.

Prohlídky se konají pouze v úterý, pátek, sobotu a v neděli. Mají také přesně určené začátky. Dopoledne je možné navštívit pouze jednu prohlídku. Začíná v 11 hodin. Odpoledne si lze vybrat ze třech časů. Začátky jsou ve 14, 15 a v 16 hodin.

Ilustrační foto
Za záchytku utratil přes půl milionu

Místa se dají předem rezervovat na webových stránkách telčského zámku. Prohlídky jsou v nabídce pouze v červenci a v srpnu. Naposled se bude provádět v neděli 13. srpna.