„Ničeho si neváží. Je to barva, která nejde smýt. Už dříve nám panelák pomalovali, ale omyvatelnou barvou,“ zlobili se začátkem tohoto týdne naštvaní obyvatelé z jednoho paneláku v Kollárově ulici.

Také fasádu nedalekého obchodního domu tam sprejeři nově poničili. Pomalovali ji černým podpisem, který má na délku více než tři metry. Vedle jsou ještě tři barevné fleky a poblíž nevzhledné modré čmáranice. Modře je rovněž nově pomalované kamenné schodiště u paneláků v Riegrově ulici. Srdce žluté barvy s číslem 28 nově hyzdí viadukt nad silnicí druhé třídy 352 vedoucí do Hruškových Dvorů.

„Na chvilku byl v Jihlavě klid, ale teď nám tu řádí nová skupinka sprejerů. Víme o nich,“ uvedl ředitel jihlavské Městské policie Jan Frenc. Jihlavané si sprejerů a jejich čmáranic všímají a anonymně je hlásí jihlavským městským strážníkům.

„Strážníci městské policie nemohou být všude. Za jeden rok řešíme 41 tisíc událostí. Minulý rok jsme dopadli zhruba dvacet sprejerů,“ podotkl Frenc.

V krajském městě roku 2012 sprejerům jihlavská radnice dokonce umožnila svobodně tvořit na dvou legálních plochách. Jednou z nich byl podchod v městské částí Březinky a zeď v Mostecké ulici.