Kde vznikl nápad na založení taneční školy?
Naše taneční škola byla založena v roce 2016, loni v září jsme tedy vstoupili do třetí sezóny. Proč jsme do toho šly? Protože jsem spolu s mojí kolegyní Barborou Schrekovou cítily potřebu dělat umění a sport jinak. Chtěly jsme nabídnout co největší profesionální přístup i v oblasti volnočasových aktivit, vytvořit rodinné prostředí, kde bude mít svoje místo láska k tanci, tvrdá práce a pokora.

Kdo všechno může vaši školu navštěvovat?
Naše kurzy otevíráme již pro děti předškolního věku od věku 5 let a horní věková hranice není omezena. Nejpočetnější skupinu tvoří dětská věková kategorie, nejúspěšnější zase juniorská. Loni se nám poprvé podařilo otevřít kurz pro maminky, který mi dělá velkou radost. Je krásné, jak tanec dokáže spojit různé lidi každého věku.

Spousta práce. Organizovat Tříkrálovou sbírku je poměrně náročná záležitost.
Jak se chystá Tříkrálová sbírka? Je to masakr, přiznává jedna z organizátorekJakými styly tance se zabýváte?
Máme dva hlavní směry, a to akrobatický rokenrol a art taneční disciplíny, kam patří jazz dance, modern dance a show dance. Oba směry jsou na první pohled velmi odlišné. Na jedné straně dynamický, rychlý a dá se říct i více sportovní akrobatický rokenrol, na straně druhé lyrické, výrazové, spíše umělecké art disciplíny. A právě tyto odlišnosti se krásně doplňují a nabízí našim tanečníkům rozmanitost a lepší pohybovou připravenost.

Jak probíhá výuka?
Záleží na každém stylu, ale v globále by se dalo říct, že první částí tréninku je zahřátí a rozcvička, kde dbáme na zdravý a věku přiměřený stretching. Záleží nám na tom, aby naši tanečníci měli rozsahy a sílu. Pak následuje technická část, kde si děti zdokonalují techniku, a na konci tréninku pilujeme připravené sestavy. Struktura tréninku se malinko liší v závislosti na tom, jestli máme před nějakým velkým vystoupením nebo závody.

Koupaliště v  Lukách nad Jihlavou je aktuálně  mimo provoz, už na jaře by ale měla být instalována termoizolační folie.
V Lukách nad Jihlavou budou přikrývat vodu. Kvůli tepelným ztrátámMůžete prosím popsat vaše dosavadní úspěchy?
Jsme velmi hrdé na naši malou dívčí juniorskou formaci, která ve své kategorii už potřetí za sebou obhájí vítězství ve Sportovci roku v akrobatickém rokenrolu, a to díky fantastickým výsledkům, kdy děvčata z 10 závodů domů přivezla devětkrát zlato, a tím se stávají nejúspěšnější formací v ČR. Dalším úspěchem bylo 3. místo jazz formace Kapky v roce 2017 na Mistrovství České republiky, nebo reprezentace malé modern dance skupiny Time of grey na Mistrovství světa v Polsku.

V čem je vaše škola výjimečná?
Opravdu hrdé jsme na atmosféru a vztahy u nás. Umění je velmi konkurenční prostředí a často se můžete setkat s nevraživostí. My vidíme na našich tanečnících, že se mají opravdu rádi. Snažíme se jim vštěpovat, že spolu dokážou víc, že se nejvíc můžou spolehnout právě na parťáka, který stojí vedle nich na parketu. A že tvrdá dřina je vždy odměněna. Nechceme rychlé, ale trvalé úspěchy. Přátelství, která tady vzniknou, můžou trvat ještě dlouho po tom, co tanečníci skončí s tancováním.

Jiří Pařil boduje s písní Nejhezčí svátky.
Vánoční hit hasiče z Telče boduje v celé republiceA na co sázíte?
Řekla bych, že hlavně na profesionální přístup. Kromě toho, že s dětmi trénují naši trenéři, tak jim dále nabízíme několik workshopů ročně, kde mají možnost trénovat pod vedením opravdu nejlepších trenérů z Česka, ale i ze zahraničí, nebo se potkat s novými styly a technikami, což nejen rozšiřuje jejich pohled na tanec, ale i taneční dovednosti.