Šimanov drží za uplynulé volební období nejméně okresní primát nejvyššího počtu starostů. K tomu je třeba přičíst více než půl roku nucené správy, kdy obec prostřednictvím úředníka Ministerstva vnitra mohla plnit jen základní funkce, jako například zajišťování odvozu odpadu a placení nezbytných obecních nákladů.


Šest starostů

Podle starosty Petra Hlaváčka, jemuž dobíhá mandát, Šimanov ztratil jenom střídáním starostů hodně času, který mohl účelně posloužit rozvoji obce. „Přede mnou byli čtyři starostové a správce z Ministerstva vnitra, takže jsem ve funkci šestý,“ potvrdil podnikatel Petr Hlaváček.

Jeho předchůdce Stanislav Munduch, odstoupivší letos v létě údajně pro prospěchářské jednání některých zastupitelů, podle kandidátů na jediné kandidátce nezávislých obci hodně pomohl.

„Za starosty Munducha se toho udělalo opravdu hodně, obec měla dobře našlápnuto. Udělalo by se ale daleko víc, kdyby nebyly neshody v zastupitelstvu,“ doplnil Petr Hlaváček. Stanislav Munduch jako starosta odstartoval mimo jiné přípravu územního plánu, bez něhož nelze plánovat rozvoj obce.

Klid na změnu

„Pracoval jsem pro obec tak tři dny v týdnu, i o sobotách a nedělích. Bez toho se nedá dobře starostovat. Volit nejdu, už chci mít klid,“ rezignoval bývalý starosta.

Podle kandidátky do nového zastupitelstva Daniely Hrůzové v obci čas od času vládly hádky a nesnášenlivost. „Hlavně bychom chtěli obec stabilizovat a oprostit od sporů mezi lidmi, aby se dalo domlouvat, co a jak se bude dělat,“ připustila Daniela Hrůzová. Končící zastupitelé i noví kandidáti do voleb se shodli, že úkol číslo jedna je dokončit územní plán.

Největší problémy v Šimanově nastaly před Vánocemi 2008, kdy do jednoho odstoupili zastupitelé pro nezvladatelné problémy s vyřizováním stížností jednoho místního občana. Ten se letos pokoušel sestavit vlastní kandidátku, ale neuspěl.