Ta také dodala, že několik pacientů se stejným problémem dorazilo do nemocnice i na první a druhý svátek vánoční. Lidé tyto dny zřejmě štědrovečerního kapra dojídají. „Stává se, že o vánočních svátcích chodí i pacienti se žlučníkovými záchvaty," poznamenala Zachrlová.

Porodní oddělení jihlavské nemocnice letos na Štědrý den zaměstnal jeden novorozenec. Na svět chlapeček přišel po desáté hodině večer. Jak mluvčí nemocnice uvedla, takový přírůstek je vcelku chudý. „V průměru se totiž denně narodí v jihlavské porodnici tři děti," řekla Zachrlová.

Na první svátek vánoční se však v jihlavské porodnici narodily celkem čtyři děti, a to dva chlapečci a dvě holčičky.

O svátcích nezaháleli na Jihlavsku ani hasiči. Ti na Štědrý den dopoledne odstraňovali strom ze silnice u Stáje a po třetí hodině odpoledne vyjížděli do Stříteže kvůli planému poplachu, který způsobilo porouchané čidlo v jedné ze zdejších firem. Ve dvaadvacet hodin vyjížděla jihlavská jednotka k požáru chatky v Polenské ulici. Zahradní chatka vzplanula kvůli závadě na komíně.

Na první svátek vánoční asistovala jihlavská i třešťská jednotka při bouračce u Jezdovic.

„Jednalo se o nehodu dodávky a osobního auta, při níž se zranilo šest lidí. Dva z nich museli hasiči vyprostili pomocí speciálního nářadí. Hasiči osvětlili místo nehody, odstraňovali nabouraná auta ze silnice a pomáhali s řízením dopravy," popsal mluvčí hasičů Josef Nevole.

IVANA HOLZBAUEROVÁ