Nepříjemná komplikace čeká na motoristy, kteří se v těchto dnech vydají do Batelova. Kdo by chtěl přijet do městyse od Jihlavy a jet přes Dolní Cerekev, tak si zajede. Oba železniční přejezdy, které jsou propustkou do centra, jsou totiž v současné chvíli zavřené a opravují se. Řidiči proto musí využít objízdnou trasu přes Třešť nebo Horní Cerekev.

„V rámci revitalizace městyse se nyní opravují přejezdy. Ten blíže k Jihlavě bude zavřený natrvalo a auta už přes něj nebudou moci jezdit. Bude se aktivně využívat pouze přejezd dále od nádražní budovy," upřesnil k úpravám 
v Batelově starosta Jiří Doležal. Kromě oprav přejezdu se v městysi dělají nové chodníky, obrubníky a také veřejné osvětlení.

O dost delší

Uzavírka přejezdů trvá od minulého pátku a končí až v pondělí 28. července. Objízdná trasa na Horní Cerekev od Třeště je vedena oficiálně přes Novou Ves. To ovšem pro řidiče znamená zhruba o deset kilometrů delší trasu. Proto 
si to automobily krátí přes Švábov, což je sice blíže, ale 
po úzké cestě a mimo objízdnou trasu.

„Máme s tím docela špatnou zkušenost, protože nákladní auta na náměstí v Batelově neuhnou na Novou Ves, ale do Horní Cerekve jezdí přes Švábov. A silnice k nám je úzká, nákladní auta ji ničí a když se potkají dvě velká auta, tak je to docela komplikované 
a jedno musí couvat," vysvětlil starosta Švábova Evžen Háva, jak se nyní na úzké silnici do Švábova, lemované lipovou alejí, auta vyhýbají.

Podle něj měla situaci vyřešit dodatková tabulka v Batelově, která by autům nad určitou hmotnost zakazovala objíždět přes Švábov. „Bohužel se nás vytyčená objízdná trasa netýkala, takže jsme nebyli jako účastníci správního řízení a nemohli jsme se k situaci vyjádřit," poznamenal Háva s tím, že takto nákladní auta fakticky žádný zákaz neporušují.

Ničí cestu

Od Batelova je odříznuta také dva kilometry vzdálená místní část Batelova, Bezděčín. 
„K cestě do Batelova využíváme lesní spojku na Švábov, která nám původní dvoukilometrovou trasu zdvojnásobí," poznamenal k místní zkrácené cestě Zdeněk Severa, občan Bezděčína. Je to horší cesta, ale pro osobní auta dostačující. „Horší už je to s nákladními auty, které nám tuto cestu rozbíjí. Silnice tím trpí," myslí si Severa. Podle něj se prvně mělo pracovat na jednom přejezdu a až poté, co by se otevřel, tak se měl zavřít ten druhý.

Uzavírky a dopravní komplikace ovšem netrápí pouze obce kolem Batelova. Na Jihlavsku je takových míst více. Na omezení se musí připravit například také řidiči v Řásné nebo na silnicích druhých tříd mezi Kostelcem, Pelhřimovem a Jihlavou.