Na sjezdovce v Lukách nad Jihlavou byla zahájena sezona o den dříve, než se koncem loňského roku plánovalo, a zájem o lyžování v první den byl značný. „Vyhlásili jsme začátek sezony na poslední chvíli, spokojený tedy jsem,“ řekl za provozovatele sjezdovky Petr Vaněk. Prozradil také, že o víkendu se bude lyžovat každý den od devíti ráno do jedenácti v noci.

Od prosince se přitom už lyžuje i v Jihlavě – nejprve spustili provoz na Šacberku, po dvouleté pauze se pak opět rozjela lanovka i na Čeřínku. „Posílili jsme zasněžování tak, aby bylo na svahu dostatek sněhu na lyžování. Zajistili jsme opravu příjezdové cesty a navýšili kapacitu parkování. Nechybí ani občerstvení,“ uvedl nový provozovatel Vladimír Cháb, který areál převzal loni na podzim.

Na sněhovou nadílku naopak stále ještě čekají v Mrákotíně i v Brtnici. „Máme dvě sněžná děla, ale je to málo. Jsme připraveni zahájit provoz,“ uvedla starostka Brtnice Miroslava Švaříčková (ODS). Zájemci tak mohou sledovat webové stránky města, kde je odkaz na webkameru umístěnou na sjezdovce.