„Začne se již v jarních měsících a letos se bude týkat zadní části sídliště – tedy od mateřské školy směrem na okraj města. To je první etapa. Část od školky k hlavní silnici se pak bude řešit příští rok v rámci druhé a třetí etapy,“ přidal podrobnosti telčský starosta Roman Fabeš.

Co čeká obyvatele?

Čeho všeho všeho se bude revitalizace týkat? Bude zahrnovat rekonstrukci vodovodu a kanalizace, komunikací, parkovišť, chodníků, veřejného osvětlení, zeleně a doplnění mobiliáře.

„Až vybereme stavební firmu, sejdeme se s obyvateli sídliště a seznámíme je s tím, jak bude všechno probíhat. Zatím k tomu nelze říci nic bližšího,“ doplnil další informace Roman Fabeš s tím, že revitalizace přinese omezení hlavně místním, ostatních by se neměla díky poloze sídliště nijak dotknout.

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která se ve Štěpnici bude realizovat letos, by podle předpokladů měla vyjít na patnáct milionů korun. Městu se na ni podařilo získat dotaci ze SVAKu.

Ostatní práce, které se budou na sídlišti dělat v letošním roce, mají stát asi dvanáct milionů korun. „Státní fond rozvoje bydlení nám poskytl dotaci ve výši šest milionů korun,“ dodal telčský starosta.

Revitalizace se v následujících letech dočkají i další dvě telčská sídliště, která se nacházejí v lokalitách pod poštou a na Radkovské ulici.

Rozhledna Oslednice.
Oslednice už nebudou zanedbaným zeleným koutem Telče

Pracovat se během letošního roku bude i v jiných částech města. Rekonstrukce se dočká radnice a dům dětí a mládeže na náměstí Zachariáše z Hradce. Nový vodovod se bude dělat ve Slavíčkově ulici, poté se tam chystají nové chodníky. Modernizací má projít přestupní terminál, kde dojde k rozšíření parkoviště u nádraží. Dále je v plánu celoplošná oprava komunikace v Jihlavské ulice, a to v úseku od hlavní silnice k rybníku Roštejn.

Je toho ale ještě mnohem více, čeho se obyvatele Telče v letošním roce dočkají. „Měla by se realizovat také výstavba vodovodu a kanalizace v lokalitě Dačická a v lokalitě Hradecká. To se týká zasíťování nových parcel pro výstavbu rodinných domů,“ sdělil Roman Fabeš.

Velké plány má město také například v oblasti budování nových cyklostezek.

Tomáš Kůdela popíše své další dobrodružství.
Plachetnici vyměnil za terénní auto, ale s vodou si i tak užil své