Cyklisté spáchali 27 přestupků, z toho 25 přestupků vyřešili policisté na místě uložením pokuty. „Dva cyklisté byli při kontrole pod vlivem alkoholu, když naměřená hladina při dechové zkoušce nepřesáhla jedno promile a cyklista se dopustil přestupku v dopravě,“ upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková. Nejčastějším proviněním byla jízda bez povinné výbavy, bez osvětlení při jízdě za snížené viditelnosti nebo jízda po chodníku.

Kontroly cyklistů se konaly na různých místech kraje a policisté při nich kromě jiného kontrolovali základní předepsanou výbavu jízdního kola. Ale také se zaměřili na kontrolu, zda cyklisté mladší osmnácti let používají při jízdě cyklistickou přilbu,“ upřesnila Čírtková. Do akce se zapojili také policisté z oddělení tisku a prevence, kteří se v rámci projektu Řídím, piju nealko a nabídli cyklistům nealkoholické pivo a jednorázový alkoholtester. V rámci kontrol cyklisté obdrželi také některé reflexní prvky.

Největší oblastí s družstevními bytovými domy budou Handlovy Dvory.
V Jihlavě zahájí stavbu družstevních bytů: na léto chystají i prohlídku

Silniční kontroly se ale nevyhnuly ani ostatním účastníkům silničního provozu. Během akce jsme zkontrolovali 377 účastníků silničního provozu a zjistili 67 přestupků, když 58 jsme jich vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení a tři jsme zadokumentovali a oznámili do správního řízení.