V zámeckém parku v 8.30 startuje volejbalový turnaj. Na nádvoří od 14 hodin zahraje Humpolecký dixieland. "V 15 hodin slavnostě otevřeme oživlý zámecký park, kde zasadíme výroční duby a lípy za významné rodáky. O půl hodiny později zahájíme sportovní víceboj družstev dětí," řekla starostka Martina Lisová.

Od půl páté návštěvníky na zámeckém nádvoří pobaví Aleš Cibulka, Eva Hrušková a Jan Přeučil ve svém pořadu plném historek z natáčení a krásných písniček z pohádky O Popelce. Zájemci si mohou přijít pro autogram nebo zakoupit knihu, která byla vydaná při příležitosti 50. výročí pohádky. Od 19 hodin se bude na nádvoří promítat film Ženy v běhu.

Na zámku se můžete zúčastnit dvou komentovaných prohlídek, které začínají v 11 a ve 12.30 hodin, prohlédnout si výstavu stolního kalendáře a nových jeníkovských ilustrací Evy Ondrové a výstavu Nesmíme zapomenout, která mapuje osudy obětí listopadu 1939.

"Akce se uskuteční za každého počasí, bude připravený vyhřívaný stan a občerstvení z hostince ve Smrčné. Vstupné je dobrovolné a věnujeme ho na nákup nových stromů do zámeckého parku," dodala starostka Větrného Jeníkova.