V letošním roce se do cyklosoutěže zapojilo 180 zaměstnanců, kteří sestavili celkem 73 cyklotýmů. To je o 56 nových jezdců a 30 týmů více než v předcházejícím roce. Firmě se tak i letos povedlo zapojit co nejvce jezdců a vytvořit co nejvíce cyklotýmů. Firma proto i letos získala ocenění za první místo v kategorii Cyklozaměstnavatel Jihlavy. Zaměstnanci jezdili na kole pravidelně každý den a v době akce urazili celkově na cestě do práce 50 340 kilometrů. Tato vzdálenost představuje například pětinásobe vzdušné vzálenosti mezi Jihlavou a Mexikem.

A jak vypadaly celkové výsledky vnitrofiremní cyklistické soutěže? V kategorii mužů najel nejvíce Michal Strejček (3 156 km), v kategorii žen byla nejúspěšnější Jitka Křížová (1 549 km).

V kategorii cyklotýmů byl nejlepší tým „Cobram team“ ve složení Petr Šlechtický, Josef Vítů, Stanislav Cihlář a Petr Vesecký. Tento tým společně najel skvělých 6 703 kilometrů.

„Získané ocenení Cyklozaměstnavatel Jihlavy jasně doakzuje, že náš vlastní příspěvek ke zlepšení životního prostředí může prospět nejen našemu zdraví, ale zároveň i celému regionu Vysočiny a městu Jihlavě,“ shrnul Ralph Klaus Carle, obchodní ředitel firmy Bosch Diesel.

Firma se do akce zapojuje od roku 2013. Titul Cyklozaměstnavatel Jihlavy získala firma poprvé v roce 2013, v roce 2014 pak navíc také titul Cyklozaměstnavatel České republiky.

Na účastníky čekala celá řada drobných věcných darů, cyklodresy a možnost zasoutěžit si o nové elektrokolo Bosch.

(PI)