„Sbírka má v Brtnici tradici, zájemci se už hlásí. Mnozí už s tím počítají automaticky, že se stanou Ježíškem pro děti, které nikoho nemají,“ sdělila Pavla Hažmuková z brtnického informačního centra. A doplnila, že na seznamu přání se objevují nejrůznější věci, například zvířátka, dinosauři, garáž, náramky a korálky, pletací souprava, chrániče na kolena pro hráče florbalu i postavičky z pohádky Ledové království.

Sbírka hraček se v Brtnici koná více než patnáct let a tradici založila tehdejší tajemnice městského úřadu. Za roky se už Brtničtí s vedením dětského domova v Kamenici nad Lipou skamarádili.

“Každoročně jezdí zástupci města předávat dárky, a to společně se zástupci Sboru dobrovolných hasičů Brtnice, kteří taktéž přispívají svými dárky. Část dětí z Kamenice nad Lipou dokonce v letošním roce navštívila radnici a muzeum autíček v Přísece,“ přiblížila akci v Brtnici Pavla Hažmuková.

Bližší informace o celé akci jsou k dispozici u Pavly Hažmukové v brtnickém infocentru, které se nachází na náměstí Svobody číslo 74.