Letošní novinkou celorepublikové akce, která původně vznikla v hlavě Olgy Štrejbarové z Jihlavy a nyní ji organizuje Český rozhlas, je možnost pro jednoho dárce splnit jen jedno přání denně. „Jeden z hlavních důvodů zavedení tohoto omezení je, aby se dostalo na každého. Máme tu takové hrdiny, kteří si v minulém ročníku rezervovali i pětadvacet přání, což je krásné, ale jde nám o zapojení co nejvíce lidí. Pokud bude mít více lidí možnost někomu rozzářit den, tím lépe. Nejde tolik o množství dárků jako o počet lidí, kteří mají možnost být potřební a laskaví. Lidí, kteří se můžou stát kamarády seniorů na delší čas," vysvětlila zakladatelka Ježíškových vnoučat Olga Štrejbarová s tím, že dárci opět nezklamali. Trpělivě čekají, až se na internetu objeví přání ze zhruba devíti stovek domovů pro seniory z celé republiky, aby si ho rychle mohli ulovit.

Ilustrační foto.
Lidé mohou věnovat věci do sbírky

Seniorům mohou lidé věnovat dárek i zážitek. Na seznamu se objevují přání, jako je například mobilní telefon, televize, kávovar, heligonka, projížďka v kočáru taženého koňmi, beseda s Alešem Cibulkou, setkání se zpěvákem Michalem Hrůzou nebo kouzelnické vystoupení. Na větší a dražší dárky mohou zájemci od pondělí 18. listopadu přispět prostřednictvím Nadačního fondu Slevomatu. Kdo chce, může pomoci také s předvánočním výletem důchodců z třebíčského domova do pohádkové Telče. Chystají se tam v neděli 15. prosince. Mnozí z nich nebyli venku už roky.

„Vracíme se na začátek a chceme poděkovat za důvěru. Protože právě tento domov byl tím, ze kterého přišel v roce 2016 první seznam přání babiček a dědů. Ježíškova vnoučata byla na samém začátku a vedoucí sociální pracovnice Eva Šebová jim dala důvěru. A my nezapomínáme. Autobus plný babiček a dědů vypravíme společně se spolkem Hurá na výlet! Senioři si užijí výlet s procházkou s průvodcem, s výborným obědem, s muzikou, s doprovodem dobrovolníků, a hlavně se spoustou zábavy a radosti. Ale i tentokrát potřebujeme pomoc od lidí," řekla k tomu Olga Štrejbarová. Jak je možné pomoci s tímto výletem i s dalšími přáními, to se dozvíte na webu www.jeziskovavnoucata.cz.

Národní kolo soutěže Trophée Mille se konalo v JIhlavě.
Citypark patřil kuchařským nadějím