Práce by podle náměstka primátora Radka Vovsíka (ODS) měla zahájit v září. Termín dokončení byl stanoven na 30. června 2008. Akce nemá být tak drahá, jak se původně předpokládalo.

„Zastupitelstvo schválilo částku 19 milionů korun. Výběrové řízení však ukázalo, že situace je úplně jiná. Propojení bude stát 10 milionů 38 tisíc korun. Čili téměř polovinu toho, co jsme očekávali,“ poznamenal náměstek Vovsík.

„Je otázka, zda vysoutěžená cena bude konečná. Může být dodatky, například kvůli inženýrským sítím, navýšena,“ upozornil bývalý náměstek primátora, dnes zastupitel za ČSSD František Zelníček.

Na Heulos se půjde přes silnici

Na Březinkách dojde ke kácení. „Jedná se asi o 45 stromů. Bude také nenávratně znemožněn přímý přístup ze sídliště do lesoparku Heulos bez nutnosti přejít frekventovanou silnici,“ upozornil další opoziční zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM).

„Nemělo by se jít zásadně do Heulosu. Kácet se budou drobnější stromy, za které budou vysazeny jiné,“ ubezpečil však již dříve Radek Vovsík.

Anketa nebyla brána v potaz

Slepé ulice na sídlišti Březinova budou propojeny, přestože obyvatelé Jihlavy v anketě záměr odmítli. Většina domácností hlasovala v květnové celoměstské anketě proti propojení (poměr byl 529:427).

„Anketa byla jen na ,oblbnutí’ lidí,“ poznamenal po zveřejnění výsledků obyvatel Březinek Jaroslav Kukla.

„Anketa byla prostředkem veřejné diskuze. Jsem rád, že ve vyrovnaném stavu hlasů pro a proti rozhodly odborné argumenty,“ zareagoval náměstek primátora Vovsík. Spojku vnímá jako prvek, který usnadní dopravu na sídlišti, zvýší bezpečnost a zlepší životní prostředí.

„S akcí nesouhlasím. Byl jsem požádán obyvateli Březinek, abych na záříjovém zastupitelstvu podal návrh na vyřazení této akce z rozpočtu. Například sklon silnice, 12 procent, pokládáme na sídlišti za nebezpečný,“ poznamenal komunista Šlechtický.

„Revitalizace sídliště by se měla řešit jako celek,“ míní František Zelníček. Kromě nové spojky, která povede okrajem lesoparku Heulos, vznikne také nový chodník včetně osvětlení.