Obohatit se na úkor druhých je určitě ten nejjednodušší způsob obživy. Vždyť kolik je v naší republice lupičských „vzorů“? Krejčíř, Kožený a další banda.

Proč by se vlastně měla další generace snažit? Studium je náročné a po promoci stejně nedostanou tolik financí, kolik by si představovali.

Když člověk vidí, jak miliardové podvody úspěšně kličkují v mezerách zákonů, není se čemu divit. Proč tedy taky nekrást? Ale jaký je důvod? Profitovat na úkor ztrát ostatních mi přijde hnusné.

Není to pouze otázka morálky, ale také svědomí. Každé ráno přináší nový den a všechny špíny minulého dne jsou smazány. Tak se dá na celou věc pohlížet.

Ale co když, se chmaták ráno probudí, vedle postele kanystr s naftou nebo zednické náčiní, a je mu úplně jedno, že někoho připravil o tisíce korun, které pro okradeného mohou znamenat ztrátu existenční jistoty?

Máme jim nadávat, nebo jich litovat za jejich ubohost?

A chudáci chmatáci si ještě stěžují. Vysávají státní i soukromé kasy a volají po změně systému.

A jakého? Anarchie by pro ně byla ideální. Zloději svědomí nemají, a pokud ano, tak pouze v bezvědomí. Přesto našli v naší společnosti své místo. Tak kde je chyba?