Na místě byl připravený skákací hrad pro děti, hrála kapela, hasiči předvedli požární útok na travnatém fotbalovém hřišti. Pozornost nejen dětí zaujala také nová policejní motorka, kterou si u hřiště mohli prohlédnout.
Během odpoledne se na novém hřišti odehrál turnaj v nohejbale.

Vstup pro cizí pouze za poplatek

Vstup na hřiště ale nebude neomezený. „Rozhodli jsme se na hřiště vybírat vstupné ve výši pětadvaceti korun. Jde především o pocit zodpovědnosti. Časem určitě vezme za své pletivo, navíc příjem z pronájmu dá dohromady kolem pěti tisíc, což vyjde tak sotva na dosypání pískem,“ vysvětlil starosta Jamného Jiří Pejcha.

Poplatek se bude vybírat za hodinu provozu bez ohledu na počet sportovců, místní děti do patnácti let budou mít vstup na hřiště volný a to i s doprovodem rodičů. Poplatky bude vybírat správce hřiště. Klíče si mohou lidé vyzvednout u něj doma anebo přímo na hřišti, kde aktivní senior, pětasedmdesátiletý Jiří Musil, tráví většinu dne.

Děti si nové hřiště chválí. „V zimě aspoň můžeme hrát fotbal, do teď se to nedalo,“ řekl patnáctiletý Jan Klíma, který jinak fotbal hraje za vedlejší Kozlov. „Chodím hrát tenis, dřív jsme hráli na antukovém hřišti, to ale zbytečně práší,“ zmínila třináctiletá Lucie Pechová.

Sportoviště je investice do dětí

Ani senioři neměli výhrady. „Dobře, že hřiště vzniklo, když jsme byli mladí, byl to náš sen, jenže nebyly peníze. Mládež se někde musí vyžít,“ řekl pětasedmdesátiletý senior Bohuslav Barák.

Nové hřiště, na místě, kde ještě v padesátých letech stával zámecký park, vybudovala obec ze svého rozpočtu, k sumě přibližně dvou milionů korun přispěl částkou sto tisíc i kraj Vysočina.

Vedlejší antukové hřiště by se mělo v budoucnu přeměnit na odpočinkové místo se zelení.