Na odpověď se zatím čeká. „Čekáme na rozhodnutí jihlavského zastupitelstva, které se sejde 18. září,“ poznamenal jednatel Patrolu Jiří Pospíšil.

Jednatel Pospíšil předpokládá, že dojde ke směně parkovacích stání na pozemcích jeho firmy u koupaliště Vodní ráj s městským parkovištěm v proluce v Bezručově ulici. Proluka se nachází poblíž domu kultury.

Směnu dvou parkovišť ale chtějí i v ICOM transportu. „Dorazila alternativní nabídka od společnosti ICOM transport, která záležitost zkomplikovala,“ připustil náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

Pozemky v ulici Bezručova jsou městské, přičemž jde o 1300 metrů čtverečních. Patrol nabízí směnu 2400 metrů čtverečních v podobě parkoviště u koupaliště Vodní ráj.

V případě, že bude upřednostněn ICOM transport, dojde ke směně půdy v Bezručově ulici za pozemek u magistrátního odboru dopravy v sousedství autobusového nádraží. Tam jde o zhruba 660 metrů čtverečních a navrch doplatek.

„Naše společnost nabízí částku mnohokrát vyšší než 30 korun za metr čtvereční. Protože ale jde o výběrové řízení, nechceme toto konkretizovat,“ doplnila místopředsedkyně představenstva ICOM transportu Eva Kratochvílová.

Pře o parkoviště u Vodního ráje se táhne od roku 2000. Vyostřila se vloni v prosinci, kdy se firma Patrol rozhodla parkoviště zatarasit betonovými květináči. Majitelům firmy se nelíbilo, že z vlastního pozemku pod parkovištěm odvádějí daně, příjem z něj mají ale nulový.

V proluce v Bezručově ulici by mohla vyrůst bytovka.