Vpět hodin odpoledne se u vrátnice léčebny sešlo přes sto lidí, někteří ve vojenském oblečení. Dobývání vojenského prostoru mohlo začít. Včele průvodu vyrazil alegorický vůz smexičany a mužskými mažoretkami a za nimi už vojenská vozidla svojáky, mezi nimiž nechyběl ani stylově oblečený primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. „Měl tu být ještě Ultra light, ale kvůli špatnému počasí nemohl vzlétnout,“ svěřila Drlíková.

Když konvoj dorazil do cíle, dobyla místní injekční jednotka vojenský prostor zbouráním plotu a poté, co generál odtajnil a předal plné sklady, všichni společně vykouřili dýmku míru sVinetouem, který ji přivezl na svém koni. „Po třech letech usilování jsme tento objekt získali a chtěli bychom jej do budoucna rekonstruovat,“ objasnila ředitelka v proslovu. „Mělo by zde vyrůst rehabilitační centrum pro pacienty a také krytá jízdárna pro koně na hypoterapii,“ dodala.

Poté se přihlížející vydali na prohlídku celého objektu i sodborným výkladem vojínů. Každý si tak mohl prohlédnout cvičiště, jezírko, sklady paliva, strážní věž nebo třeba kryté vojenské garáže. Malí i velcí si také vyzkoušeli hod granátem, střelbu zbraní nebo plížení. „Dobývání objektu bylo pojato velmi úsměvně, což se mi líbilo,“ uvedl jeden znávštěvníků Lukáš Marek.