„Proto jsme se rozhodli, že požádáme poštu o prodloužení pracovní doby,“ uvedl starosta František Plavec. Ještě předtím, než obec stačila záměr zrealizovat, ale od vedení České pošty přišel dopis, že by chtěli provozní dobu v místní pobočce zkrátit.

„Na to jsme proto okamžitě reagovali dopisem, ve kterém jsme naopak požadovali prodloužení. Stačilo by nám, kdyby měla pošta otevřeno jednou v týdnu ne do pěti, jak je tomu doposud, ale do šesti hodin. Ideální by byla středa, protože je úřední den,“ dodal Plavec.

„To ale Česká pošta odmítla. Místo toho bude teď u nás probíhat tříměsíční zkušební doba, na jejímž konci se uvidí, jestli zůstane provoz stejný, nebo se naopak otvírací doba naší pobočky zkrátí,“ připustil místostarosta Ivan Šulc.

„Informaci o zkrácení provozní doby od vedoucího provozu nemám,“ oponovala mluvčí České pošty Dita Václavíková. „Jinak je ale pravda, že jsme prodloužení otvírací doby na místní pobočce zamítli. Lidé ale mohou navštívit jinou pobočku,“ dodala. Pro zájemce je po zavírací hodině stonařovské pošty k dispozici nejbližší pošta v Třešti nebo v Jihlavě.

To ale místním nestačí, nechtějí nikam dojíždět. „Pošta je tu otevřená opravdu málo. Dost často si tu na to stěžují lidé, kteří jezdí do práce do Jihlavy. Když přijedou, tak už je tu zavřeno. Co pak mají dělat, když mají na přepážce například balík,“ ptá se Marie Lysá.

„Takoví lidé si mohou na svoji pobočku zavolat a my jim jejich zásilku dodáme zdarma na jinou poštu, která pro ně bude v rámci dosažitelnosti výhodnější,“ řekla Václavíková.

Další možností, jak si dopis nebo balík vyzvednout, je podání žádosti o změnu dodání. „Tato služba je ale za poplatek 100 korun,“ doplnila mluvčí.