Aukce se týkala 19 městských organizací. U elektrického proudu klesla cena o 14,5 procenta, dodávky plynu budou levnější o 2,2 procenta.

Radnice hledala aukcí dodavatele energií opět na jeden rok. Elektřinu bude městu dodávat společnost Centropol Energy, dodavatelem zemního plynu bude společnost E.ON Energie. Jihlava a její organizace zaplatí v příštích 12 měsících 
za plyn 16,5 milionu korun, za elektřinu 15,4 milionu korun.

Do elektronické aukce na dodávku energií se letos přihlásilo osm společností, dvě byly kvůli nesplnění podmínek vyřazeny.

Město vypisuje aukce o ceny energií v elektronických aukcích od roku 2010. Před dvěma lety se aukce uskutečnila pouze na dodávku elektrické energie pro osm městských společností. „Efekt byl veliký, úspora dosáhla 38 procent," uvedl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Loni se aukce konala pro 18 městských organizací na dodávky elektřiny 
i plynu. Na elektřině se podařilo dosáhnout úspory 4,2 procenta, plyn byl levnější o téměř 19 procent.

Elektronickou aukci na Vysočině využívá k nákupu energií také kraj a některá další města. „Jihlava počítá 
s elektronickými aukcemi i do budoucna, kromě energií se zřejmě rozšíří i na některé další komodity a služby, například na dodávky spotřebního materiálu nebo stavebních zakázek," uzavřel Tulis.