„Budou připraveny dva autobusy, které budou odjíždět od radnice v 11.15. Ve stejnou dobu pojede také ze zastávky Masarykovo náměstí běžná linka městské hromadné dopravy, která bude zastavovat podle jízdního řádu," uvedl náměstek ředitele Dopravního podniku Jihlava Jaroslav Šetek.

Magistrát chce podle mluvčího Radka Tulise vyhovět zájmu a rovněž chce ulehčit dopravě u krematoria. Speciální autobusy, které budou zdarma, přistaví v 11 hodin.

V pohotovosti kvůli pohřbu hokejové legendy budou také policisté. Ti se budou snažit zkoordinovat dopravu v blízkosti jihlavského krematoria a přivaděče na dálnici D1.

„Očekáváme zvýšené soustředění lidí v blízkosti krematoria, proto budou policisté v této oblasti na dopravní situaci dohlížet," potvrdila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policisté budou dbát na plynulost provozu a na parkování vozidel přímo u krematoria. Protože se očekává, že hodně lidí využije dopravu vlastními auty, bude nutné parkování koordinovat. „V okolí krematoria není tolik prostoru, proto budou policisté usměrňovat parkování vozidel tak, aby stojící vozy nebránily plynulosti provozu," dodala Čírtková. Podobně bude usměrňována doprava také ze smutečního obřadu. „Vypravené autobusy po-jedou zpět do centra 15 minut po skončení obřadu a podle situace na místě," dodal Tulis.

Pro policisty to nebude je-diná páteční akce, na kterou budou dohlížet. V odpoledních hodinách se očekává, že do krajského města přijedou také příznivci fotbalového Baníku Ostrava na zápas s týmem FC Vysočina. „Fanoušci Baníku patří mezi ty rizikovější. Poblíž stadionu budou v pohotovosti pořádkové jednotky i antikonfliktní tým, který v případě potřeby zasáhne," uvedla Čírtková.

Mluvčí FC Vysočina Miros-lav Fuks řekl, že bezpečnostní opatření při fotbalovém zápase budou standardní. Podle něj se není třeba ničeho obávat. „Fanoušci Baníku mají u nás dobrou pověst, a věříme, že tomu tak bude i po zítřejším utkání," uvedl Fuks s tím, že kolik fanoušků přijede, neví.

Svíčku na jeho památku můžete zapálit ZDE.