Jihlava chce preferovat páteřní chodníky v centru města a na sídlištích, trasách do školy nebo cesty k zastávkám MHD. Pozornost bude upřena také na schodiště. Co nejdříve se pracovníci Služeb města Jihlavy (SMJ) budou snažit uklidit také samotné zastávky MHD a frekventované přechody pro chodce. „Abychom zaručili nějakou kvalitu, je jasné, že nemůžeme všechno udržovat stejně kvalitně,“ řekl k nastavení priorit náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička (ODS).

Přechod pro chodce. Ilustrační snímek.
Přecházení je nyní bezpečnější

I proto již nebude město zajišťovat údržbu propojovacích chodníků, spojovacích krčků mezi páteřními chodníky a nebo u vstupů do bytových domů. „Z naší dlouholeté zkušenosti plyne, že si obyvatelé bytových domů udržují vstupy k hlavním vchodům sami. Úklid ve většině případů provádí již brzy ráno a tak pracovníci většinou přicházeli k již uklizeným místům,“ vysvětlil jednatel SMJ Josef Eder.

Pomohou tam, kde to veřejnost nezvládne

„Kapacity lze přesunout na místa, která jsou stěžejnější. I pro občany je případně schůdnější překonat pět, šest metrů od domu nekomfortně a poté už jít po uklizeném chodníku. Já si myslím, že by město mělo zajišťovat zejména to, co občané nejsou schopni vlastními silami udělat,“ uvedl Laštovička. Z údržby budou vypuštěny také chodníky v místech, kde jsou po obou stranách silnice a jeden z nich je výrazně méně využívaný.

Během zimního období pak pracovníci SMJ sledují předpovědi počasí, přijímají avíza předpokládaných hydrometeorologických jevů a fyzicky kontrolují město. „Teplota vzduchu se totiž v Jihlavě může lišit až o 5 stupňů. Proto může být náledí pouze v určitých částech města,“ doplnil Eder. Zpětnou vazbu může poskytnout i veřejnost, a to v knize hříchů na zavady.jihlava.cz nebo na dispečinku zimní údržby Služeb města Jihlavy na telefonu 567 303 637 nebo e-mailu dispecink@smj.cz. „Občané nám nepomůžou posíláním papírových stížností nebo nadáváním na sociálních sítích,“ dodal náměstek.

Ilustrační foto.
Starosta Luk informoval o průběhu sporů „o vodu“

Na zimní údržbu mají SMJ nachystány jeden nakladač posypového materiálu, tři sypače, na které je možné nainstalovat pluhy, deset traktorů s radličkou a osm menších vozidel plus dvě čtyřkolky s radlicí pro udržování chodníků.

Největší položkou jsou však náklady na personál. „V minulém roce všichni zaměstnanci nasazeni na zimní údržbu jeli na hraně zákoníku práce a přesto jsme nedosáhli toho, aby lidé byli spokojeni,“ posteskl si Laštovička.

Letos bude připraveno mimo jiné dvacet pracovníků pro ruční údržbu zastávek MHD, přechodů, schodů a míst, kam se technika pro provedení údržby chodníků nedostane. Osoby evidované na úřadu práce magistrát využít nechce. „Za sebe můžu říct, že chuť těchto lidí pracovat a kvalita práce je taková, že je to více škody než užitku,“ řekl Laštovička. Podle něj je lepší spoléhat na pracovníky služeb, kteří přidělenou práci navzdory fyzické náročnosti a náročným podmínkám udělají.

PRIMÁTORKA OKOMENTOVALA LEDOVKU

První ledovku letošní zimy už má krajské město již za sebou. Situace se v první prosincovou sobotu stala vděčným tématem diskuzí na sociálních sítích.

V neděli se tak k tématu na svém facebooku vyjádřila i primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava). „Když začne sněžit, mrznout, pršet a pak sněžit a pak mrznout, vyjede ze služeb určitý počet vozů a určitý počet pracovníků, který je připraven situaci řešit, ale řeší ji v daném čase a s danými možnostmi. Auta vyjedou, sypou, ale chvilku jim trvá, než se dostanou všude. Nemůžou být hned na všech místech. A ono pořád mrzne a sněží,“ napsala a dodala, že konstruktivní komentáře pod svým příspěvkem probere se SMJ a uvede v praxi.