Uzavřen bude od sobotní osmé hodiny ranní do nedělní druhé hodiny odpolední. Po dobu uzavírky budou muset auta na objízdné trasy.

Policie ČR, ilustrační snímek.
Z dálnice D1 byla skluzavka. Řidič nezvládl jízdu v dešti, narazil do svodidel

Ve směru na Znojmo povede objízdná trasa ze silnice I/38 na Vrchlického ulici, na ulici U Cvičiště, Žižkovu ulici a zpět na I/38.

Ve směru na D1 a Havlíčkův Brod povede objízdná trasa ze silnice I/38 na ulici Žižkova a dále po ulicích U Cvičiště, Hamerníkova na ulici Jiráskova a zpět na I/38.

Jihlavský tunel měří asi tři sta metrů. Denně tudy projede na třináct tisíc aut.Jihlavský tunel měří asi tři sta metrů. Denně tudy projede na třináct tisíc aut.Zdroj: se souhlasem ŘSD

„Během asi třiceti hodin bude tunel vyčištěn a následně projdou kontrolou stavebně-technologické části. Kontrola se zaměří i na elektronické zabezpečení tunelu, jeho osvětlení nebo také SOS hlásky,“ uvedl Jiří Veselý z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Od pátku 10. května však musí počítat s omezením na dálničním přivaděči řidiči, kteří pojedou na Havlíčkův Brod a na dálnici D1. Začne přestavba problémové křižovatky u sjezdu z dálnice D1.