Antonů, který je rodákem z Jihlavy, specialistou IT a odborníkem na veřejnou dopravu, se do zastupitelstva dostal loni v květnu po rezignaci duchovního otce Fóra Jihlava Miroslava Tomance. V radě nahradil Libora Kuchyňu, který na začátku roku překvapivě rezignoval.

Kuchyňa chtěl původně zůstat členem zastupitelstva, následně se ale rozhodl odejít i z něj. Na této pozici ho nahradila Miroslava Berková, po komunálních volbách v roce 2018 čtvrtá náhradnice na kandidátce Fóra Jihlava. Je stávající členkou občanské komise a pracuje v Obchodním domě Jihlava známém pod dřívejším názvem Prior.

Ilustrační foto.
Magické datum 22.2.2022: o svatby na Vysočině je v tento den enormní zájem

Aktuální situace v koalici je v Jihlavě velmi vyostřená. Kuchyňa při své rezignaci uvedl, že Fórum Jihlava reálně neexistuje. Na začátku února pak oznámila primátorka Karolína Koubová, že se část členů spojí před dalšími volbami s Piráty. Někteří se ale rozhodli připojit ke Starostům a nezávislým, za které Koubová předloni kandidovala v krajských volbách. Na konci loňského roku se však svého mandátu vzdala.

Situace se vyvíjí také v koalici Žijeme Jihlavou, kde byli Piráti a Zelení s TOP 09 a společně se dostali nejen do zastupitelstva, ale i do rady města. Před pár dny zástupci dvou stran vypověděli koaliční smlouvu s Piráty. Důvodem bylo navázání spolupráce s nezávislými osobnostmi z Jihlavy, reprezentovanými Fórem Jihlava, tedy projekt PiFo pro letošní komunální volby.