První místo má rovněž v kategorii Nejlepší služba s projektem Kam letí (naše) smetí. „Na adrese www.odpadyjihlavy.cz jsou dostupné informace k tématu nakládání s odpady pro širokou veřejnost i podnikatele, na stránce je rovněž takzvaná Kniha hříchů, tedy aplikace, jejímž prostřednictvím může kdokoliv radnici hlásit výskyt černé skládky," řekl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Jihlava v obou kategoriích postupuje do celostátního kola soutěže Zlatý erb.

Jihlava získala cenu za nejlepší web města v celorepublikovém kole už třikrát, a to v letech 2008, 2003 a 2000. Několikrát byla také hodnocena jako druhá nejlepší v zemi. Jihlavský web byl oceněn i v evropském hodnocení Eurocrest.

Jihlava v minulých letech získala v regionálním kole ceny i ve speciální kategorii elektronických služeb. Řadu úspěchů má Jihlava s takzvaným PUPíkem, tedy aplikací, prostřednictvím které je možné připomínkovat územní plán, další ocenění má například za službu Kulturní a sportovní kalendář, do kterého mohou záznamy zanášet a upravovat nejen pracovníci radnice, ale i například pořadatelé akcí. „Dále byla oceněna služba WebCall, která klientům umožňuje objednat se na konkrétní den a hodinu k vyřízení některých dokladů. Cenu dostala i služba, která informuje klienta o stavu vyřízení jeho dokladu. Oceněno bylo také zpracování jednání zastupitelstva, které je možné sledovat on-line na internetu. V záznamu je možné dohledat i hlasování jednotlivých zastupitelů k bodům jednání," vyjmenoval Tulis.

Soutěž Zlatý erb byla založena v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv. V roce 2002 byla oceněna jako finalista světové prestižní ceny Stockholm Challenge Award a v roce 2011 zvítězila v soutěži Český zavináč.

Organizátorem soutěže je Sdružení Zlatý erb, více o soutěži zájemci naleznou na internetové adrese www.zlatyerb.obce.cz.