Simona Hájková zvítězila také v hlasování na internetu. Dva týdny před finálovým večerem suverénně vedla v hlasování na stránkách www.sestricka.com a titul Nej sestřička sympatie získala díky 793 hlasům veřejnosti. Volit přitom z každé IP adresy bylo možné kvůli případnému zneužití jenom jednou.

Finálový večer byl složený z několika disciplín. O titul bojovalo dvanáct žen a jeden muž. Všichni se museli divákům a sedmdesátičlenné porotě představit, následovala také módní přehlídka ve zdravotnickém oblečení a odpověď na otázku porotce, kterého si finalisté vylosovali. Museli také ukázat ošetřovatelský výkon na Muži roku 2014. Simona Hájková mu musela ošetřit ránu na ruce. „Titul by si zasloužily všechny. Vybírat se muselo porotě těžce," řekla skromně vítězka. „Byla to pro mě úžasná zkušenost vidět, jak vše funguje za oponou. Na stres na oddělení jsem zvyklá, ale ve finálový večer muselo vše klapat na minuty. Bylo to náročné, ale moc krásné," dodala Nej sestra roku 2014. Simona Hájková se věnuje práci i ve svém volném čase. Účastní se a organizuje charitativní akce, shání peníze na opravu pokojů a vyšetřoven pro děti.

Finálový večer se uskutečnil v Náchodě v sobotu 4. října. „Všem děkuji za úžasnou podporu, kterou jsem měla v zádech," vzkazuje Simona Hájková, kterou přijela do Náchoda podpořit rodina i další sestřičky z oddělení.

V jihlavské nemocnici Simona Hájková pracuje pětadvacet let s tím, že prošla standardními odděleními a pak zůstala čtrnáct let jako staniční sestra na novorozenecké JIPce, teď tedy pracuje na dětském. Práce vrchní sestry je podle ní velmi složitá a náročná. Postavení vrchní sestry je těžké v tom, že výsledky její práce nejsou moc vidět. Sháníte peníze a zařizujete nové přístroje, pokoje a řešíte opravy. Mám pod sebou 55 sestřiček plus jsou tu lidé na dohody, je to tedy i personální agenda s tím, že řešíte i konfliktní situace, musíte přijímat a propouštět pracovníky. Není to nic jednoduchého, jsem ráda, že se mi daří zvelebovat prostředí dětského oddělení a že mám kladné ohlasy hlavně od dětí a rodičů," uzavřela vítězka.