Zájemců o pozici jednatele obchodní společnosti, které bude provozovat a spravovat komplex HMA, bylo devět, z toho šest relevantních. „Máme doladěné všechno včetně smlouvy i všech podmínek. Velice seriózně jsme se domluvili i na penězích,“ dodal Ryška.

Demolice zimního stadionu a zároveň již i výstavba Horácké multifunkční arény jdou podle plánu. Deník staveniště navštívil v pondělí 25. září.
Stavba Horácké arény pokračuje. Mohou se hlásit zájemci o pozici manažera

Jméno zatím sdělit nechtěl. Prozradil pouze, že jde o člověka mimo region, který má bohaté zkušenosti. „Na radu půjde schválení výběrového řízení. Pokud rada schválí doporučení výběrové komise, tak jméno zveřejníme,“ sdělil Ryška. Následně pak budou zastupitelé schvalovat založení nové společnosti včetně jména jednatele a jmen členů dozorčí rady.

Dále se dočtete:

Bude mít nový jednatel vliv na samotnou stavbu?

Kolik akcí ročně se má v Horácké aréně konat?

Jaký je současný stav výstavby, daří se držet harmonogram?

Hned potom se začne nový manažer zapojovat. Bude mít možnost ještě mluvit do stavby. „Je poslední možnost, aby korigoval stavbu v některých dílčích věcech jako jsou například gastroprovozy nebo audiovizuální technika, zařízení interiéru, navigační a orientační systém v rámci haly. Do toho může vnést své zkušenosti z jiných provozů,“ usoudil manažer výstavby HMA a jihlavský radní David Beke.

Dále už bude třeba začít pracovat na naplněnosti haly, která se má otevřít příští rok v září. Základní analýza města počítá se šedesáti akcemi ročně. Pětatřicet z toho budou hokejové zápasy, zbytek pokryjí další sporty, kultura a společenské akce. Hypotetický potenciál pro další roky je až dvojnásobný, odhadl Beke.

Ryška je přesvědčen, že by v Jihlavě mohla být téměř ve všech sportech juniorská mistrovství Evropy nebo světa. „Ale je třeba se podívat na ubytovací kapacity. Na Davis cup stačí jeden hotel, ale třeba při juniorském mistrovství ve stolním tenise bude potřeba ve městě ubytovat pět set lidí, a to bude docela oříšek,“ uznal Ryška. Kdysi vyhledávaný Hotel Gustav Mahler totiž zůstává zavřený.

Problémy nás ještě čekají, ví Beke

Výstavba haly za necelé dvě miliardy mezitím pokračuje aktuálním mrazům navzdory. Vzhledem k nim byla jen pozastavená betonáž. „Pozornost se tak soustředí na jiné práce jako je například vázaní výztuže pro schodišťové jádro u pivovaru, armování technologických jímek, bednění stěn prohloubených technologických částí suterénu nebo třeba pokračuje vrtání pilot a příprava výztuží do nich,“ vyjmenoval Beke.

Zároveň se chystá usazení čtvrtého jeřábu, ten bude v místě někdejší ledové plochy. Pátý pak bude stát u energocentra. Většina jeřábů přitom bude ještě před začátkem roku 2025 už zase pryč.

Auto s mnoha kamerami začne v pondělí 15. ledna kontrolovat, zda řidiči dodržují pravidla parkování.
Konec výmluvám. Auto s kamerami na střeše v Jihlavě už rozdává pokuty

Harmonogram se přitom daří dodržovat, jen se průběžně upravuje. „Třeba demolice byla výrazně rychlejší, než jsme počítali, naopak odvoz zeminy nebo vrtání základů z různých důvodů nabralo zpoždění. Harmonogram se průběžně aktualizuje a zatím si nemyslím, že máme výkyv na jednu nebo druhou stranu,“ odhadl Beke a dodal: „Všichni ale víme, že ta stavba je náročná a problémy nás ještě čekají.“