Poslední zimu zavítalo na kluziště během dvou měsíců dvaatřicet tisíc lidí, vstup měli zadarmo. „Náklady na stavbu a provoz kluziště činily okolo pěti milionů korun. Vzhledem k rostoucím cenám energií bychom tuto částku určitě překročili,“ vysvětlil Jakub Deml, ředitel příspěvkové organizace města Brána Jihlavy.

Kluziště bylo v lednu velmi oblíbené.
Kluziště v Jihlavě skončilo. Na náměstí si přišlo zabruslit 32 tisíc lidí

Vánoční program se ale připravuje. Adventní týdny budou dramaturgicky rozdělené, turistické informační centrum by mělo nabízet zboží s vánoční tématikou. „Chtěli bychom na náměstí vytvořit hřejivou atmosféru, která potrvá od rozsvícení vánočního stromu až po rozbalení dárků. Samozřejmostí jsou adventní trhy, na které vybíráme ty nejlákavější prodejce a řemeslníky z regionální nabídky,“ uvedla Lenka Kremláčková z Brány Jihlava.

Město také hledá vánoční strom, který pak bude v centru Jihlavy. „Na zveřejněnou výzvu došlo několik nabídek, ale konkrétní strom jsme ještě nevybrali. Většinou se jedná o stromy, které nejsou v Jihlavě,“ řekla Alena Zápotočná z magistrátu. „Koncem září objedeme některé z nich, abychom na místě zjistili, zda je k nim přístup pro velkou techniku a převoz do centra Jihlavy bude za pomoci policie schůdný. Je třeba také zblízka vyhodnotit, zda jsou vhodné i vzhledově,“ dodala.