Najdete jej ve sportovně relaxačním areálu Český mlýn, s plochou 90 m2 je nejen největším hřištěm svého druhu na Vysočině, ale patří i k největším v republice. Je volně přístupné po celý den pro kohokoliv, kdo se chce trochu protáhnout nebo si pořádně zacvičit na čerstvém vzduchu.

Symbolické otevření proběhlo za účasti několika desítek lidí. Přítomni byli především členové skupiny Better Way, kteří se workoutu v Jihlavě už dlouhodobě věnují. Jejich zástupce Aleš Urban při otvírání předal primátorovi města Rudolfu Chloupkovi za potlesku přihlížejících tričko týmu a pozval jej na trénink. „Jsme tu každou středu, pátek a neděli po čtvrté odpoledne," dodal Aleš Urban.

„Hřiště je výsledek trpělivé spolupráce lidí kolem workoutu s radnicí. Společně jsme hledali nejen nejvhodnější místo, kam jej umístit, ale následně i jednotlivé prvky, které tu jsou dnes k dispozici," uvedl primátor Rudolf Chloupek.

Nové hřiště je vhodným doplněním a rozšířením nabídky areálu, který Jihlava stavebně dokončila před necelým rokem, a který si rychle získal oblibu nejen obyvatel města. Areál je intenzivně využíván cyklisty, in-line bruslaři, disponuje jedním z nejmodernějších skateparků v ČR, ale je i příjemným místem pro procházky kolem vody. V sousedství areálu je koupaliště Vodní ráj, tenisové kurty, rodinné centrum Robinson, sportovní hala a další zařízení pro trávení volného času.

„Takové hřiště ve městě dosud chybělo, tomuto sportu se zde věnují organizovaně nebo individuálně stovky lidí," uvedl náměstek pro oblast investic Vratislav Výborný. „Snažili jsme se představám zájemců vyjít vstříc, věřím, že hřiště bude vyhovovat," dodal Vratislav Výborný. „Je to opravdu skvělé hřiště. S těmito rozměry je jedno z největších v republice a kvalitativně je velmi vysoko," ocenil Aleš Urban z Better Way.

Vybudování základů a umístění cvičebních prvků probíhalo v září a říjnu. Na hřišti jsou různé typy hrazd a žebřin, bradla, skloněné lavice a další. Součástí sestavy je i informační tabule s tréninkovými plány, které usnadňují orientaci začátečníkům. Kompletní náklady na výstavbu workoutového hřiště jsou 412 tisíc korun.