Slunečné počasí nahrává návštěvnosti, lidí je na náměstí hodně. A málokdo se jen tak prochází, většina s radostí nakupuje. „To si koupíme naproti, tam je levnější,“ rozumuje jedna návštěvnice u stánku, kde se litr červeného burčáku nabízí za rovnou stovku. Vinaři, kteří mají tento typicky podzimní nápoj levnější, mezitím nalévají lidem i do skleniček na ochutnání. Doufají, že jim pomohou s rozhodováním.

Dožínky v krajském městě.
Tipy na Jihlavsku. Dožínky v Rantířově, vinobraní v Růžené a Slováček v Polné

Vedle se dělají fronty na pečivo z Chocně, lidé ale kupují i Koláč pro Bárku, který tradičně prodává jihlavská Charita. Lidé si mohou vybrat, zda chtějí tvarohový, borůvkový, hruškový, jahodový či míchaný tvaroh s mákem nebo s povidly. „Jde to skvěle, lidi chodí. Vědí, že peníze jdou na dobrou věc,“ říká sympatický prodavač Kryštof Moravec. Odhaduje, že se prodá všech šesti set osmdesát koláčů.

A zájem je také o český česnek, fronty lidé stojí také u stánku, který má obrovskou nabídku trvalek. Další si mezitím v době oběda pochutnávají na čerstvých bramborácích nebo trdelnících, ty jsou mimochodem podle jejich prodavače poctivé a dobré. Děti si pak užívají svezení na historickém kolotoči, který je na ruční pohon. Je to zkrátka babí léto, jak má být.