Do předchozích dvou výběrových řízení na terminál se přihlásil celkem jeden zájemce s příliš vysokou cenou. Proto došlo k úpravě parametrů a nyní již byly zájemci čtyři, vyhrála firma Sates Čechy. Za necelých deset milionů změní tvář celé lokality.

„Součástí terminálu bude objekt s uzavřenou čekárnou, sociální zařízení a zázemí pro řidiče MHD. Nově bude vybudovaná bezbariérová výstupní zastávka MHD a informační systém,“ jmenoval náměstek primátorka Petr Laštovička (ODS). U zastávky budou také čtyři cykloboxy a pět stojanů pro kola, v jejím okolí vzniknou chodníky a přechody. Staveniště bude předáno v lednu a už v polovině září by mohli terminál využívat cestující.

Smíšená stezka pro pěší a cyklisty je známá díky nedávno propíraným fotografiím dvou chodníků, které se míjí. „Stezka doplní smysl těmto chodníkům a povede mezi nimi. Nebylo to nedopatření, byl to záměr,“ vysvětlil Laštovička. V tomto případě soutěžilo pět firem a vyhrála společnost Porr, která stezku postaví na necelých sedm milionů korun.

Mimo jiné zvítězila proto, že bude rychlá. „Součástí hodnotícího kritéria byla i dodací doba, firma Porr nabídla 130 dní a staveniště by se mělo předávat v dubnu 2019, kdy se začne bagrovat,“ potvrdil další náměstek Jaromír Kalina (KDU-ČSL).