„Zastupitelstvo na tyto práce vyčlenilo dva miliony ročně. Je to na řadu let, a nikdo zatím neměl odvahu s tím začít,“ uvedl Zeman s tím, že za deset až patnáct let lidé uznají, že to byl správný krok. „Věřím, že přijde doba, kdy nám všem půjde o to, jak město vypadá,“ je přesvědčený.

Díky odhadu cen garáží nyní už radní ví, že za garáže musí zaplatit od 160 do 180 tisíc korun. „Pokud však někdo přijde s tím, že má kupce, který zaplatí 400 tisíc, nejsme schopni ani ochotni tu hru s nimi hrát,“ prohlásil Zeman. Mluvčí magistrátu Radovan Daněk dodal, že díky informacím z katastru lze zjistit, za kolik se garáž skutečně prodala.

Radnice aktuálně mapuje, v jakém stavu garáže jsou, sleduje také věk a bydliště vlastníků. „Do budoucna uvažujeme, že lidem nabídneme i výměnu garáží tak, aby ty nové měli blízko domova. A postaráme se i o právní servis,“ poznamenal náměstek primátorky. Například garáže u Staré plovárny, které slouží jako sklady nebo jsou pronajímány, by pak mohly jít k zemi. Na jejich místě může být park a sportovní nebo dětské hřiště.