Přímo na Masarykově náměstí bude od devíti do sedmnácti hodin připraven bohatý program, odbor životního prostředí jihlavského magistrátu se bude například snažit lidem přiblížit, co se děje s odpadem ve městě.

„Jihlavská radnice bude na Den Země na Masarykově náměstí seznamovat veřejnost především s aktivitami města v oblasti odpadového hospodářství, ale také se bude zajímat o názory a znalosti veřejnosti v této oblasti. Zástupci odboru životního prostředí budou se zájemci diskutovat a vyplňovat anketu," přiblížil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Kdo se do ankety zapojí, jako malý dárek dostane barevné tašky na separovaný odpad.

Služby města Jihlavy přímo na náměstí zase napoví, co obnáší práce popelářů. Návštěvníci uvidí například i zvířata ze Záchranné stanice Pavlov, elektrokola a skútry, nebo si budou moci odpoledne dojet pro drobné dárky na cyklojízdě městem, která odstartuje v šestnáct hodin. Radnice také bude zvát na následující den do kina Dukla, ve středu v osmnáct hodin tam proběhne setkání s veřejností na téma odpadů ve městě. „Kdokoliv se bude chtít s tímto tématem seznámit, získat informace, na něco se zeptat nebo vyjádřit svůj názor, bude mít možnost," uzavřel Tulis.