Uprostřed města se v ekostáncích od devíti hodin ráno budou prezentovat nejrůznější organizace z krajského města i okolí. Představí se jihlavská zoo, záchranná stanice Pavlov nebo Služby města Jihlavy. Své ekologické aktivity představí také jihlavská radnice.

„Veřejnosti například ukážeme, jakým způsobem omezit produkci odpadů a jak lze jednoduše nahradit používání jednorázových obalů a dalších prostředků. Přineseme jim na ukázku znovu použitelné nebo rychle rozložitelné věci denní potřeby, například houbičku na nádobí z přírodní lufy, která se na rozdíl od běžných houbiček po použití a vyhození rozpadne,“ řekla Martina Gregorová z odboru životního prostředí. Úřad územního plánování si připravil hravou prezentaci k tématu územního plánu.

Akci zakončí tradiční cyklojízda od pěti hodin odpoledne,. Letos se pojede ve žlutém oblečení a mohou jet i děti. „Zdravé město a místní Agenda 21 opět připravilo mimo jiné sbírku nepoužívaných nebo poškozených bicyklů Kola pro Afriku,“ dodal mluvčí radnice Radek Tulis.