VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihlava ve čtvrtek rozdala ceny města, bodoval hlavně sport

Jihlava - Za celoživotní dárcovství krve získal ocenění od města Vladimír Šic, absolvoval 173 odběrů.

17.5.2013
SDÍLEJ:

„Čekal jsem to. Ale ne tak brzy,“ přiznal na čtvrtečním předávání Cen města Jihlavy Milan Kolář. Ten si cenu zasloužil za celoživotní významný podíl na rozvoji kultury v Jihlavě u příležitosti svých 60. narozenin.Foto: Deník/ Dana Dvořáková

Devítka lidí ve čtvrtek od vedení jihlavské radnice obdržela Cenu města Jihlavy. Tentokrát bodovaly osobnosti, které se pohybují kolem sportu. Město ale například ocenilo i celoživotní dárcovství krve.

Ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis cenu obdržel za dlouholetou úspěšnou činnost v jihlavském fotbalu, vrcholící postupem do I. ligy, a mimořádnou reprezentaci a propagaci města Jihlavy. Jak Tulis sám říká, o toto ocenění nijak sám neusiloval, a o to více ho potěšilo a překvapilo.

„Osobně si ho moc vážím, ovšem vnímám ho jako vyznamenání pro celý fotbalový klub FC Vysočina Jihlava. Sám bych ničeho dosáhnout nemohl. Představuje obrovské ocenění pro fotbal v Jihlavě, potažmo na Vysočině, kde za posledních více než dvacet let urazil obrovskou cestu a dosáhl historických úspěchů. Za tento nebývalý rozmach náleží dík především akciové společnost PSJ v čele s generálním ředitelem Františkem Vaculíkem," řekl k udělení ceny Tulis s tím, že poděkovat chce i všem spolupracovníkům. „Ti se systematicky a obětavě snaží o to, aby FC Vysočina představoval fenomén nejen v našem kraji, ale i v Česku. Zapomenout nemohu ani na všechny primátory a zastupitele, s nimiž jsem od počátku roku 1998, kdy odstartovalo mé působení v Jihlavě, mohl přijít do kontaktu. Bez jejich moudrosti a pomoci by fotbal na Vysočině zdaleka nedosahoval současné úrovně a perspektivy dalšího rozvoje," dodal Tulis.

Cenu díky fotbalu dostal také Bohuslav Kopecký, a to za celoživotní práci právě pro tento sport. Kopecký se například podílel na stavbě stadionu na Jiráskově ulici. Bez nároku na odměnu pracoval pro jihlavský fotbalový klub jako hospodář a vedoucí mužstva nepřetržitě padesát let.

Ocenění se dočkal také hokej a běh. Cenu města Jihlavy za celoživotní činnost v oblasti sportu, zejména rozvoj a propagaci vytrvalostního běhu, dlouholetou organizaci běžeckých závodů a triatlonu v Jihlavě a trenérskou práci v ledním hokeji dostal Bohumil Novák. Ten se stal trenérem ledního hokeje školní mládeže před 27 lety absolvováním trenérské školy.

Ve sportu, konkrétně ve vodě, se pohybuje i Petr Ryška, který cenu obdržel za dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost pro jihlavské plavání s dlouhodobými úspěchy v tomto sportu. Vychoval řadu reprezentantů, mistrů republiky i českých rekordmanů.

V ocenění nechybí ani turistika. Za celoživotní přínos a obětavou práci v oblasti turistiky, za podíl na veřejném životě města Jihlavy a jeho propagaci s přesahem hranice krajské i státní cenu získal Zdeněk Kurka.

Jihlavští zastupitelé cenu odsouhlasili také Vladimíru Šicovi, a to za netradiční činnost, a sice celoživotní dárcovství krve. Šic je dárcem už od svých osmnácti let. S počtem 173 odběrů je v Jihlavě dárcem s nejvyšším počtem darování. Také je nositelem již zlatého kříže. Jen těžko odhadnout, kolika lidem zachránilo život jeho darovaných 85 litrů krve.

Milan Kolář cenu získal za celoživotní významný podíl na rozvoji kultury v Jihlavě u příležitosti svých 60. narozenin. Renata Pisková si cenu zasloužila dlouhodobou a soustavnou činností archivní a historické ve prospěch města a širšího regionu Vysočiny. Henry-Louis de La Grange zase za světově významnou badatelskou a ediční činnost spojenou s osobností hudebního skladatele Gustava Mahlera, včetně podrobného zdokumentování jeho mládí v Jihlavě a na Vysočině.

Autor: Dana Křížková

17.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení