Komentář se na facebooku objevil jednadvacátého srpna. „Pan Janderka je totální proruský s.áč a dezinformátor! Morální hňup, který šíří dezinformační e-maily,“ napsal Hošek a ve svém textu nešetřil velkými písmeny. „Uznávám, že jsem ten den byl i kvůli událostem roku 1968 příliš plný emocí vůči všem, kteří šíří propagandu ruského agresora,“ sdělil o pár dní později. Dnes už by se vulgárně nevyjadřoval, jeho pohled na Ericha Janderku to však prý nemění.

Právník Jaroslav Homolka z kandidátky Jihlava srdcem, kde je Janderka zapsaný, v dalším komentáři reagoval slovy, že volby budou mít možná i trestně stíhaného kandidáta na primátora.

Problematický komentář, který Radek Hošek napsal 21. srpna.Problematický komentář, který Radek Hošek napsal 21. srpna.Zdroj: Facebook Jihlava Srdcem

„Nevidím důvod obávat se trestního stíhání. Pan Janderka členům mé rodiny, mým kamarádům a známým pravidelně posílá řetězové maily. Poté, co viděli můj komentář, se mi ozvali další lidé, kteří měli s jeho korespondencí tu čest, a jsou ochotni tuto skutečnost doložit,“ reagoval Hošek.

Lídra Starostů a nezávislých však zaráží, že na Jaderkovy příspěvky na facebooku „v pozitivním duchu pravidelně reaguje jedna paní zastupitelka, která v nadcházejících volbách obhajuje mandát v barvách Pirátů“.

RNDr. Miloš Vystrčil, 62 let, senátor, Telč, KDU+ODS+TOP 09 (ODS)
Komu dáte hlas? Podívejte, kdo bude usilovat o místo senátora za Jihlavsko