Na úterním zasedání o tom rozhodli jihlavští zastupitelé. Město dříve koupilo budovu s tím, že do ní přestěhuje část svých úředníků. Pak se ale ukázalo, že její rekonstrukce by byla příliš drahá. Kupce na dům 
U Mincovny 8 město hledá od roku 2011. Letos na ni sice uzavřelo kupní smlouvu s Petrem Žižkou, ale ten požadovaných 5,25 milionu korun nezaplatil.

Opoziční zastupitelka Jana Mayerová (ANO) se zeptala, jestli by město nemělo raději tento dům v centru opravit a využít samo, třeba na komunitní centrum. Podle náměstka primátora Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) by ale rekonstrukce domu přišla asi na šedesát milionů.

Žižka letos na jaře slíbil dát radnici za dům celkem 5,75 milionu korun a složil půlmilionovou zálohu, zbývající peníze ale nedoplatil. Stejný podnikatel se letos u města ucházel o koupi sedmihektarového areálu bývalých kasáren v Pístově. Nabízel za ně osm milionů korun, ale městské zastupitelstvo mu v červnu prodej kasáren neschválilo.

Areál bývalé vojenské správy poblíž radnice, tvořený dvěma budovami, město koupilo před sedmi lety od Ministerstva obrany za 14 milionů. Objekt nabídne jihlavská radnice znovu do prodeje i se sousedním památkově chráněným domem U Mincovny 6, požaduje za ně nejméně devět milionů. Pro prodej zvedlo ruku šestadvacet jihlavských zastupitelů, dalších sedm se hlasování zdrželo. Proti nebyl nikdo.