Scinky šalomounské chová jihlavská zoologická zahrada od roku 1989 a za tu dobu se v zoo narodilo osmatřicet mláďat. Nikdy se zatím nestalo, že by přišla na svět trojčata. „Jedná se doopravdy o raritu, jelikož u těchto scinků většinou přichází na svět jedno veliké mládě, někdy dvojčata. Právě dvojčata se u nás už několikrát narodila, ale trojčata máme v historii poprvé a i celosvětově se jedná o raritu,“ pochlubila se úspěchem mluvčí zahrady Simona Kubičková.

Návštěvníci jihlavské zoo je mohou vidět v expozici společně s rodiči. „Jejich terárium se nachází na horním podlaží Tropického pavilonu,“ nalákala návštěvníky Kubičková.

Podívejte se na video, které zachytilo narození mláďat kapybar:

Zdroj: poskytla Zoo Jihlava

Scinkové šalomounští jsou stromovým druhem, velice dobře šplhají díky silným drápům a pomáhají si chápavým ocasem. „Tento druh žije v trvalých párech, které tvoří velké rodinné skupiny. Samice po šesti až osmi měsíční březosti rodí jedno velké mládě, které dosahuje velikosti více jak třetina dospělého jedince. Někdy se mohou narodit zmiňovaná dvojčata,“ doplnila mluvčí zoo.

Mládě kočky bažinné mohou návštěvníci vidět ve výběhu, zatím se drží u matky.
Důvod k radosti: v jihlavské zoo se narodilo mládě kočky bažinné, podívejte se

Dospělí jedinci scinka šalamounského se živí rostlinami, mláďata konzumují trus rodičů, aby si vybudovala specifickou střevní mikrofloru, která jim pomáhá během trávení.