Tento verdikt, stejně jako už mnohokrát v minulosti, vynesla odborná porota 16. ročníku soutěže Zlatý erb, která kvalitu webových stránek sleduje a hodnotí. Vítězství v krajském kole pro Jihlavu znamená postup do celostátního kola soutěže.

„V první řadě je to poděkování pro informatiky, kteří stránky udržují a rozvíjí. Je to ale také závazek web dál zlepšovat. Máme další nápady a podněty, budeme se snažit jak do soutěže, tak především pro občany dál přinášet užitečné novinky," vyjádřil se náměstek primátora pro informatiku Jaromír Kalina (KDU-ČSL), který cenu převzal z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka (ČSSD).

Jihlava má se svým webem řadu úspěchů v krajském i celostátním kole Zlatého erbu. Za nejlepší městský web v ČR Jihlava získala titul už třikrát v letech 2000, 2003 a 2008. Několikrát byla hodnocena jako druhá nejlepší v zemi. Jihlavský web byl oceněn i v evropském hodnocení Eurocrest.

Jihlava v minulých letech získala v regionálním kole ceny i ve speciální kategorii elektronických služeb, loni to bylo za projekt Kam letí (naše) smetí. Na adrese www.odpadyjihlavy.cz jsou dostupné informace k tématu nakládání s odpady pro širokou veřejnost i podnikatele. Na stránce je rovněž takzvaná Kniha hříchů, tedy aplikace, jejímž prostřednictvím může kdokoliv radnici hlásit výskyt černé skládky, nebo si zjišťovat plnění podmínek pro získání slevy na poplatku za komunální odpad v Programu zodpovědného nakládání s odpady.

Úspěchy má Jihlava s takzvaným PUPíkem, tedy aplikací, prostřednictvím které je možné připomínkovat územní plán. Aplikace se aktuálně chlubí oceněním IT projekt roku 2014.

V kategorii samospráv obsadilo třetí místo město Polná. Jihlavě se potom dařilo ještě ve zvláštní kategorii věnované školským zařízením. V ní zvítězila Střední škola stavební Jihlava.

Soutěž Zlatý erb byla založena v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv.