Druhý ročník městské zážitkové hry se v Jihlavě uskuteční v sobotu 7. října, kdy budou její účastníci pátrat po informacích vedoucích ke zjištění pravdy. „Název akce Možnosti jihlavské totožnosti a metafora pátrací akce pomůže všem účastníkům, patriotům i fanouškům města pátrat například po odpovědích na otázky: Musí se Jihlavák narodit v Jihlavě? Musí mít Jihlavák v Jihlavě své předky? Jsou Jihlaváci hrdí na své město?“ přiblížil zážitkovou hru tiskový mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Do Urban Game se zapojí mimo kulturních institucí také sportovní, náboženské a zájmové spolky a organizace. „Účastníci mají možnost nahlédnout do míst, kde ještě nebyli, potkat se svými jihlavskými sousedy a společně zažít nejen odpolední hru, ale závěrečné a překvapivé objasnění, které bude v DIODu přesně v pět hodin odpoledne,“ doplnil Radek Tulis. V divadle DIOD budou již hodinu předem připraveny dílny pro děti a občerstvení.

Hlavním úkolem akce bude zjistit, zda Jihlavák existuje nebo ne. Dle informací pořadatelů podle renomované zahraniční studie Jihlavák neexistuje, toto tvrzení však zpochybňují nezávislé vědecké i detektivní skupiny. „Pomozte nám tyto teorie potvrdit, nebo vyvrátit. Po důkazech budeme pátrat a ověřovat je v kulturních a sportovních institucích, v kostele, ale i na městském úřadě,“ lákají k zapojení organizátoři širokou veřejnost.

Zážitková hra Urban Game startuje v sobotu mezi jednou a třetí hodinou odpoledne v jihlavském divadle DIOD. Zájemci se mohou registrovat na internetových stránkách jihlavské radnice.