„Sníh napadne na část pod skateparkem a blízký val. Dráha pro běžkaře tak povede na cyklostezce od uměle vytvořené otočky za skateparkem po další otočku u dětského hřiště. Bude mít přibližně tři sta metrů. Místo pro start sáněk, bobů a dalších sněžných vozidel bude na vršku blízkého valu,“ sdělil mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Myšlenka mít na Českém mlýně sněžná děla vznikla již při přípravě stavby tohoto volnočasového areálu. Díky tomu je na místě potřebné elektrotechnické zázemí. Původně se mělo zasněžovat již v tomto týdnu, ale vyskytly se technické problémy.

Náhradní trasa.
Pacienti jihlavské nemocnice musí na infekční chodit jinou trasou

Iniciátoři akce museli získat od Povodí Moravy povolení k odběru vody z řeky Jihlavy. Nutné bylo i povolení od majitele pozemku – statutárního města Jihlavy. „V jiných částech bychom se na umělé zasněžování dívali skepticky, protože ovlivní přirozené zavlažování půdy. Na tomto místě se však stromy zasazovaly nedávno a zvýšená dávka vláhy jim jistě jenom pomůže,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí jihlavského magistrátu Katarína Ruschková.

Ilustrační foto.
Jihlavská MHD se letos v září rozloučí s naftou