„Jednodenní akce je svým způsobem ochutnávkou a výzvou k diskusi o konkrétních možnostech rozvoje lokality, která je pro budoucnost Stříbrného údolí klíčová. Jak vyplynulo z diskusí s uživateli prostoru, je zde řada věcí, které je nutné do budoucna řešit. Především chybí zázemí pro delší pobyt, jako je občerstvení nebo kavárna, restaurace, půjčovna sportovního vybavení a další. Dále je možné uvažovat o úpravách břehů a zpřístupnění řeky a doplnění dalšího zázemí pro sport a aktivní trávení volného času,“ uvedl jeden z pořadatelů Urban Game Jakub Deml.

Podél řeky Jihlavy budou rozmístěna stanoviště s jednotlivými hrami. Návštěvníci se budou moci projet na loďkách, zkusit si projet pašerácký přívoz z Moravy do Čech, ochutnat zmrzlinový ostrov nebo méně známé sporty, jako je parkour, discgolf nebo pumptrack.

Stanoviště počítají také s dospěláckou zábavou, nebude chybět kavárna, kterou doplní hudební poustevna Gustava Mahlera. Předpokládaný konec akce je v 17 hodin, kdy začne večerní zábava – posezení u ohně a opékání buřtů v Loděnici.